Admin Kuralları

1. Serverda kurallar bellidir.Yönetici admin harici hiç kimse kafasına göre kural ve kurallar koyamaz.

2. Adminler, serveri yöneten kişilerdir. Hiçbir admin, servera hile ile giremez,Serverda hile açtığı tespit edilen admin parası geri verilmeden adminlikten atılır ve süresiz banlanır.

3. Admin ve slotlar,Nick ve Şifrelerini Kesinlikle En Yakın Dostuna Bile Veremez.

4. Önemli: HİÇBİR ADMİN VEYA SLOT HİÇBİR PLAYER A KOD İLE SİLAH VEREMEZ VEYA PARA DAĞITAMAZ.(Kurala uymayanın WEAPON yetkisi Alınır.)

5. Önemli: HİÇBİR ADMİN VEYA SLOT KULLANIMA KAPATILMIŞ TEÇHİZAT ve SİLAHLARI KOMUT İLE ALIP KULLANAMAZ,DAĞITAMAZ.(Kurala uymayanın WEAPON yetkisi Alınır.)

6. Önemli: ADMİN VE YETKİSİ OLAN SLOTLARIN ROUND'un 15. saniyesinden SONRA SİLAH,MERMİ,HG,ARMOR vs TEÇHİZATI KOMUT İLE ALMALARI YASAKTIR(Kurala uymayanın WEAPON yetkisi Alınır.)

7. Önemli:Online Yönetici Bulunmadığı durumlarda;Yetkisi olan Adminler, kafasına göre map değiştiremezler.Oylama yapmak zorundadırlar..(Kurala uymayanın oylama ve map değiştirme yetkisi alınır)

8. Önemli: Oynanılan mapin bitimine 5 dk kalmadan map değişikliği için oylama yapılamaz

9. Önemli: Hiçbir admin Kendi Arkadaşını Oyuna sokmak için,afk olmayan bir playeri serverden Kickleyemez.[Kurala Uymayanın yetkisi alınıcaktır.

10. Tw yetkilisi olmayan hiçbir admin,bir başka oyuncudan veyahut adminden tw alamaz.(ancak yetkililerden almasını talep edebilir.)

11. Gün İçinde Hep Ayni Maplar Oynanmamalıdır,sunucudaki Player yoğunluğuna göre değişik mapler oylamaya sunulmalıdır.Oyundaki player sayısı 22 kişiye düştüğünde Dust2 mapi açılmalıdır.

12. Eğer serverda 1 den fazla admin var ise, kendi aralarında konuşup oylama yapılacak mapları belirlerler.(playerlarında fikri alınmalıdır.)

13. Adminler,Oyunda Oto Resten Başka Res Atamaz.

14. Adminler, kafalarına göre server ayarı ve kuralı değiştiremezler.

15. Bombalı Maplarda player, son 1.25'inci dk'da hala görev yapmıyorsa ( bomba ile bomba Kurulan yere dogru gitmiyorsa) 'görev' yazılır, 1. dk'ya kadar gitmediyse 1-2 slap atılır,son 30 sn'ye kala da slaylanır.Adminler bu durumlar haricinde kimseyi slaylıyamaz veya slaplayamaz.

16. Adminler, server kurallarına uymayan arkadaşlarına ayrıcalık yapamazlar.

17. Adminler servere kesinlikle argo kullanımı ve küfür edemezler.(Karşılarındaki oyuncu haksız dahi olsa)

18. Adminler, server kurallarına uymayan playerları uyarısız kickleyemez ve banlayamazlar.

19. Yönetici ve admin harici hiçbir user serverda msn,mail,site vb. adresler yayınlayamazlar.

20. Küfür kısaltmaları ve gereksiz mikrofon kullanan oyuncuların 10 dk lığına yazı yazmaları yasaklanır anında ban atılmaz.(amx_gag süre)

21. Adminler Kendi Aralarında Asla Tartışmamalı ve Kırıcı Olmamalıdır,Tartışmaya mahal verecek bir durum var ise (anlaşmazlık küfür vs.) server yöneticisine başvurulmalıdır. Başvurulmadığı takdirde kimin haklı yada haksız olduğuna bakılmaksızın adminliklerine son verilir.

22. Sunucuya Giren Kullanıcıya Hoşgeldin Demek Kullanıcıyı Sunucuya Bağlamak Adminlerin En Önemli Görevidir.

23. Kullanıcının Derdini Dinlemek ve Ona Dostça Yaklaşmak Adminlerin En Önemli Görevidir.

24. Şahsi Ban, Kick Sunucudan Uzaklaştırma Kesinlikle Yasaktır.

25. Küfür, Real Name Girmeyen, Flood Yapan, Base Kalan Playerlar önce Uyarılır sonra slap veya slaylanır hala uymaması halinde kicklenir ve en son banlanır.


Server Kuralları

Base kalmak kesinlikle yasaktır.(1 dk altı base kalmak yasaktır)

Küfür,kısaltmaları ve hile (ekran dahil ve TS3) yasaktır.

Serverda Siyasi içerikli nickler ve konuşmalar yasaktır.

Uygunsuz nickler kullanmak yasaktır.

Flood yapmak yasaktır.(sürekli aynı yazı tekrarı)

Bug yasaktır, (haritanın tasarım yanlışlığından faydalanmak)

Türk Halkına , Türk Bayrağına ve milli değerlere küfür etmek hakarette bulunmak,rencide edici sözlerde bulunmak uyarısız ban sebebidir.

Aşağıda yazılı olan hareketlerde bulunan oyuncular serverdan süresiz banlanır.

1. Hile Kullanan.

2. Server içinde playerlara veya admine küfür eden.

KÜFÜR VEYA SÖVME HALLERİNDE UYGULANACAK İŞLEMLER:

Küfür: Yalnızca karşısındaki kişiye yönelik işin içine ailesini, yakınlarını, kutsal değerlerini, ahlak, namus, cinsellik vb. KATMADAN sarfedilen birtakım küçültücü, alaycı, aşağılayıcı ifadeler.

Sövüş: Karşısındaki kişinin ailesine, kutsal değerlerine, cinsellik ahlak ve. KATARAKT birtakım eylemlerle birlikte ağır ifadelerle aşağılayıcı ve onur kırıcı ifadelerde bulunmak.

KÜFÜRLÜ KONUŞMA HALLERİNDE UYGULANACAK İŞLEMLER:

1. Küfürlü konuşan kişi veya kişiler eylemlerinin akabinde 1 defa uyarılırlar

2. Küfürlü konuşmasını uyarıya rağmen sürdürme tutumuna girerlerse kicklenerek uzaklaştırılırlar

3. Oyundan kicklenip oyuna tekrar bağlanan kullanıcı aynı tavırları sürdürmesi halinde 3 günlük uzaklaştırma cezası alır, fakat bağlandıktan sonra direkt sövme haline geçerse kalıcı uzaklaştırma cezası alır.

4. Karşılıklı küfürleşme durumunda yukarıda belirtilen işlemler ilgili taraflara birden uygulanır.

KÜFÜRLÜ KONUŞMA HALLERİNDE UYGULANACAK İŞLEMLER:

1. Sövmeyi yapan kişiler hiç uyarısız uzaklaştırılacaklardır.

2. Tarafların karşılıklı birbirleri arasında uzlaşması ve bunu adminlere yazılı veya sözlü bildirmeleri halinde verilen ban cezası kaldırılabilecektir.

3. Sövgünün içerik ve derecesine göre ilgili kişiye süreli ceza verilebilecektir.

COUNTER-STRIKE TARİHÇESİ

Valve tarafından geliştirilip Sierra tarafından 19 Kasım 1998 yılında satışa başlatılan Half Life oyunu kısa süre içerisinde çok tutulmuştur ve dünya geneline yayılmıştır. 1999 Yılında Minh "Gooseman" Le ve Jess Cliffe tarafından Half Life için Terörizim konulu bir mod geliştirilmiştir ve bu modun ismi Counter Strike'dir. Kelime anlamı Karşı Taarruz anlamına gelmektedir. Mod'un ismi belirlenmeden önce Counter-Terörizim, Strike Force, Counter-Terrör gibi isimler düşünülmüştür yalnız modun ismi Counter Strike olarak belirlenmiştir.

Modun beta sürümü 19 Haziran 1999 yılında piyasaya sürülmüştür ve çok kısa bir sürede oyuncular tarafından sevilip dünya geneline yayılmıştır. Başlangıçta Counter-Terrörist ve Terrörist grupların görünüşleri bir birlerine oldukça benzerdirler ve geçen zaman içerisinde beta sürümleriyle birlikte modda bulunan hatalar giderilmiştir. Counter Strike'nin ilk sürümü 8 Kasım 2000 tarihinde yayınlanmıştır. Bu sürümde 4 Counter-Terrörist, 4 Terrörist olmak üzere 8 tane skin bulunmaktadır. Beta sürümlerinden sonra, oyunla ilgili bir çok değişiklik ( yeni silahlar, telsiz komutları ) ilk defa bu sürümde eklenmiştir.

13 Mart 2001 yılında yayınlanan versiyon 1.1 sürümüyle birlikte hatalar büyük oranla kapatılmış ve oyuncular çok sevilen günümüz Counter strike Global Offensive'nin ilkel atası olan sürüm ortaya çıkmıştır. İlerleyen zamanlarda yayınlanan versiyon 1.2 - 1.3 ve 1.4 oyunun geçiş sürümü olup oyunun asıl patlama noktası olan Counter Strike 1.5 ve Counter Strike 1.6 sürümleri olmuştur. Beta sürümünden ve gerçek sürümü olan 1.1 sonrasında oyunda en büyük ikinci değişiklik Counter Strike 1.5 ve 1.6 sürümleri arasında olmuştur. Arayüzler tamamen değiştirilmiş, Online oynama modu güncellenmiş, yeni silahlar ve kalkan eklenmiştir. Şuanda günümüzde bile azda olsa hala Counter Strike 1.5 ve 1.6 sürümü oynanmaktadır.

Counter Strike 1.6 yayınlandıktan 1 yıl sonra ( 2004 ) Valve tarafından Condution Zero'yu yayınlanmıştır ve bu sürüm 1.5 ve 1.6 sürümünün gölgesinde kalmıştır ve Valve kötü bir düşüş yaşamıştır yalnız Condution Zero sürümünde Görsel değişiklikler bulunmuktadır ve hemen ardından Ağutos 2004'de Counter Strike Source yayınlanmıştır. Condution Zero'dan dan daha çok oynanması ve rağbet görmesi halinde yinede 1.5 ve 1.6 sürümü kadar tutulmamıştır.

Namco tarafından 2005 yılında yayınlanan Counter Strike Neo Linux için tasarlanmıştır, Single Player oynana bilen bu sürümün karakterleri Anime karakterlerden esinlenerek tasarlanmıştır yalnız bu sürümde çok fazla rağbet görmemiştir. 2008 Yılında Japonya, Güney Kore, Çin, Malezya, Endonezya ve Türkiye için Counter Strike Online yayınlanmıştır.